BABTŲ SODINUKAI

Babtų sodinukas - sotus rudeniukas1.KOMETA. Rusiška labai ankstyva slyvų veislė.Uogos raudonos su neryškiu apnašu,vidutinės arba didesnės iki 40g.Minkštimas gelsvas,sultingas,saldžiarūgštis,aromatingas.Kauliukas šiek tiek prikibęs.Noksta liepos pabaigoje,labai derlinga,veda gausiai ir kasmet.Vaismedžiai ir žiediniai pumpurai šalčiams ir ligoms atsparūs,tinka ne tik desertui,bet ir perdirbimui.Savidulkė.
2.ČAČANSKA RANA. Veislė sukurta Čačak vietovėje(Serbijoje).Vaisiai dideli,apie 50g.Odelė rausvai violetinė su melsvu vaškiniu apnašu.Minkštimas tvirtas,lengvai atsiskiria nuo kauliuko.Desertinės.Vaismedžiai vidutinio augumo.Tai ankstyva,savidulkė veislė.Vaisiai noksta liepos pabaigoje.
3.VIKTORIJA. Angliška slyvų veislė,vidutinio ankstyvumo.Vaisiai vidutiniai arba stambesni(26-40g),elipsiški.Odelė geltona su rausvu atspalviu,įsaulyje-raudona su violetiniu atspalviu ir rausvai melsvu apnašu.Minkštimas auksiškai geltonos spalvos,standus,sultingas.Kauliukas vidut.stambumo,išsiima lengvai.Vaisiai skinami rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo pradžioje,vartojami švieži,tinka perdirbti.Vaismedžiai sode neaugūs,vainikas netaisykl.rutuliškas,svyrantis.Savidulkė.
4.ULENO RENKLODĖ. Prancūziška veislė.Lietuvoje pradėta auginti prieš Antrąjį pasaulinį karą.Vaisiai,gražūs,stambūs(35-45g),labai skanūs,saldūs,elipsiški.Odelė plona,žalsvai geltona,įsaulyje rausvai geltona.Minkštimas žalsvai geltonas su šviesiomis gyslelėmis,labai sultingas.Vaisiai skinami rugpjūčio pabaigoje,vartojami desertui ir perdirbami.Vaismedžiai vidutinio augumo.Savidulkė.
5.ALEKSONA. Lietuviška selek.A.Lukoševičiaus išvesta veislė.Vaisiai labai gražūs,stambūs(50-60g),puikaus skonio,atsparūs puviniui.Odelė geltona,įsaulyje-ryškai raudona su rausvai melsvu apnašu.Minkštimas geltonas,saldus,gaivinantis,aromatingas.Kauliukas nuo minkštimo atsiskiria lengvai,vaisiai tinkami perdirbimui.Noksta rugpjūčio pabaigoje.Vaismedžiai vidutinio augumo,pakankamai ištvermingi žiemą,atsparūs ligoms.Savidulkė.
6.JUBILEUM. Švediška slyvų veislė.Vaisiai super dideli(70-90g),labai skanūs.Odelės spalva rožinė-bordo,padengta baltai violetiniu apnašu.Minkštimas geltonas,sultingas ir tvirtas.Kauliukas išsiima lengvai.Noksta rugpjūčio vidury.Veislė labai derlinga,atspari.Savidulkė.
7.STENLI. JAV sukurta veislė.Vaisiai pailgai elipsiški,vengrinių tipo,didesni už vidutinius(30-35g).Odelė tamsiai mėlyna su melsvai pilkšvu vaškiniu apnašu.Minkštimas geltonas su šviesiai geltonomis gyslelėmis,standus,sultingas,saldus,aromatingas.Kauliukas iš minkštimo išsiima lengvai.Vaisiai skinami rugsėjo pradžioje.Vaismedžiai sode vidutinio augumo,žydi vėlai.Todėl maža tikimybė ,kad šalnos pakąs žiedinius pumpurus.Vartojami švieži,tinka perdirbti,ypč tinka džiovinimui ir šaldymui.Savidulkė.
8.BLUEFREE. Amerikietiška slyvų veislė.Vaisiai labai stambūs(55-65g),elipsės formos.Odelė tamsiai mėlyna su rūkeliu.Minkštimas žalsvai geltonas,standus.Kauliukas iš minkštimo išsiima lengvai.Noksta spalio pradžioje.Šios slyvos savidulkės,bet gausiau dera,kai žiedus apdulkina kitų veislių slyvų žiedadulkės.Ypač tinka STENLI.Vaismedžiai žiemą ištvermingi,atsparūs ligoms.Sode medžiai neaugūs.
9.DEKORATYVINĖ RAUDONLAPĖ slyva. Dekoratyvus augalas.Žydi švelniai ružavais žiedais,lapai bordo spalvos,blizgūs.Šį augalą galima formuoti įvairiom formom.Dažnai kerpant vainikas sutankėja.Vaisiai tamsiai bordo spalvos,skanūs,tinka kompotams.Atspari šalčiui ir ligoms.